Jsme cestovatelé životem, kteří si přejí svoje zkušenosti a dobrodružství předávat dál. Zachytáváme prožitky do vzpomínek, sdílíme naší cestu, dělíme se o tipy - z různých zemí, ze života v autě, ze života s miminkem. Prožívejte putování s námi!

 

Spolu s malým čtyřnohým a chlupatým kamarádem jsme téměř rok cestovali po Evropě v malé upravené dodávce (Peugeot Expert). Zakotvili jsme pak na pár měsíců ve Španělsku. V březnu 2019 jsme se vrátili do Čech a pořídili větší domov na kolečkách (rozuměj Eurocargo z roku 1992) a v září v něm přivítali dalšího člena smečky - malého Tedíka. Po téměř roční stavbě interiéru opět zakoušíme nomádský život (zatím v Čechách) a rádi bychom vám tímto virtuálním prostorem dali okusit, jaké to je. V proudu života, cestující i setrvající, objevující a užívající.

 

▲ Matěj. Vizionář, muž vzdušného znamení s velikým zemským ukotvením. Všudypřítomná opora, přímost a opravdovost. Pevnost i něha v jednom :) Hlava do oblak a srdce k zemi. Praktický (ačkoliv si to nemyslí) a rozhodný, jeho mezinárodním jazykem se staly hudební tóny, melodie a rytmy. Autentická hravost a laškovnost se v něm kloubí s velkým klidem a odvahou. Nosí kompas v duši (nejen na místa, ale i na situace), hřejivost na hrudi, lásku v objetí a v dlaních neskutečně silný tvořivý proud. Brnká, ťuká, bubnuje. Tvoří, točí a stříhá. Někdy ňuchňavej méďa, někdy nerozviklatelný bojovník.

 

▼ MaŘENKA. Kreativní i velmi systematická. Vychytávám detaily (občas až moc), ladím, tvořím – především vizuálně (učesávám myšlenky nejrůznějších lidí a dávám je dohromady v podobě grafického zpracování). Balancuji a vyvažuji. Někdy spojuji. Někdy rozděluji, bortím a znovu vystavuji. Plynu, kráčím. Občas hopsám a tančím. Někdy ulítnu. Stále něco kutím. A občas jen zůstávám, čekám a spočívám. Mým velkým rádcem a blízkým spojencem se stala jóga, která mi před deseti lety vstoupila do života. S důvěrou se navracím do obyčejnosti. A právě ona jóga stojí se mnou, bok po boku, a s upřímným jiskřivě-hlubokým a láskyplným pohledem sleduje celý můj vývoj.

 

Společně předvídáme nepředvídatelné. Očekáváme neočekávatelné. Slučujeme neslučitelné. S velkou pokorou. S péčí a láskou. S velkou odvahou i živelností. Vědomě vstupujeme do improvizace. Skrze organizovaný chaos, s radostí i vážností. Velkým společným úkolem je najít rovnováhu - harmonii v sobě, vyvážit plánování/neplánování, aktivní přístup k životu/ následování životní flow. Tvoříme vize a následujeme své sny.

 

Facebook page

Youtube Channel